Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Zaczynała jako gwiazda hitu TVN, a skończyła tragicznie. Miała tylko 38 lat
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 20.01.2024 09:43

Zaczynała jako gwiazda hitu TVN, a skończyła tragicznie. Miała tylko 38 lat

Miriam Rivera
Jak zmarła Miriam Rivera?, fot. Facebook

To jedna z najbardziej tajemniczych zagadek śmierci w show-biznesie. Fanami wstrząsnęła informacja o tym, co stało się z 38-letnią gwiazdą wielkiego hitu TVN.

Pierwsze reality show w TVN

Stacja TVN była prekursorem programów typu reality show. Ich ideą jest pokazanie prawdziwego życia osób, które biorą udział w formacie. Obecnie niemal w każdej stacji można oglądać tego typu programy, ale zdecydowanie nową erę w telewizji rozpoczął “Big Brother”. 

To właśnie pierwsza edycja Domu Wielkiego Brata stała się jednym z największych telewizyjnych hitów ostatnich dziesięcioleci. Przed telewizorami gromadziła miliony fanów. Fani show chętnie zasiadali przed odbiornikami, by podglądać życie uczestników, którzy przez kilka tygodni byli odcięci od swoich rodzin, wiadomości ze świata i byli zdani tylko na siebie. 

“Big Brother” doczekał się kilku edycji, a po nim w stacji TVN pojawiły się kolejne tego typu formaty. Jeden z nich wzbudził szczególnie dużo kontrowersji.

Magdalena Dobrowolska nie żyje. Świat filmu w żałobie. „Osierociła dwie córki” Nie żyje gwiazdor seriali. Miał 50 lat. Druzgocący wpis partnerki: „Moje serce jest złamane”

O czym był program "Wszystko o Miriam"?

“Wszystko o Miriam” to program, który zadebiutował na antenie TVN w 2005 roku. Był to jeden z najbardziej kontrowersyjnych telewizyjnych formatów i zdecydowanie przełamał kolejne granice. 

Reality show najpierw biło rekordy w Wielkiej Brytanii, a Polska była kolejnym krajem, gdzie wyemitowano wzbudzające mieszane uczucia show. Od początku jednak takie było założenie twórców. 

Miriam Rivera była bohaterką programu, która szukała miłości. O jej względy rywalizowało kilku kawalerów. W każdym tygodniu przed uczestnikami stawiane były nowe wyzwania. Ci, którzy wypadali najsłabiej opuszczali show. O serce pochodzącej z Meksyku piękności walczyli biali mężczyźni, ale żaden z nich nie miał pojęcia o tym, że jest transseksualna kobieta, która nie przeszła korekty płci. Zażywała jedynie hormony i powiększyła biust. 

Uczestnicy programu nie mieli o tym pojęcia, ale od samego początku o wszystkim wiedzieli widzowie, którzy czekali na wielki finał. Wówczas bowiem zwycięzca i pozostali uczestnicy dowiadywali się prawdy. Niestety, ale miało to katastrofalne skutki. Uczestnicy poczuli się oszukani i upokorzeni, jeden z nich po finale zdemolował willę, w której mieszkali. Niestety nie skończyło się to dobrze również dla samej Miriam. 

Jak zmarła gwiazda programu "Wszystko o Miriam"?

Miriam Rivera przez kolejne lata po zakończeniu show spotykała się z licznymi aktami agresji. Transseksualna kobieta przyznała w wielu wywiadach, że musiała wysłuchiwać różnych obelg na swój temat. Stała się też ofiara kolorowej prasy. Miriam w końcu w 2007 roku została napadnięta w swoim apartamencie w Nowym Jorku. 

Sprawca zaatakował ją młotkiem i wypchnął przez okno z 4 piętra. Miała liczne złamania, obrażenia mózgu i krwotok. Wówczas cudem uniknęła śmierci. O tym co przeszła opowiedziała później Ewie Drzyzdze, gdy gościła w "Rozmowach w Toku".  

Smutne wieści obiegły świat w 2019 roku. Miriam zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach we własnym domu w Meksyku. Z czasem jako oficjalną przyczynę śmierci bohaterki reality show “Wszystko o Miriam” podano samobójstwo, ale w tę wersję wydarzeń nie wierzył jej mąż. 

Mężczyzna twierdził, że rozmawiał z nią przez telefon. Ta miała powiedzieć, że wymiotuje krwią i źle się czuje, po czym pojechała do szpitala. Co działo się dalej z Miriam, nie wiadomo do dzisiaj. Poniżej przypominamy wideo z programu.