Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Ukraińska wokalistka Jamala prosi o pomoc. Musiała ewakuować się z własnego mieszkania
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:53

Ukraińska wokalistka Jamala prosi o pomoc. Musiała ewakuować się z własnego mieszkania

Lindsey Pearlman
instagram.com/jamalajaaa

Zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, Jamala, musiała w nocy opuścić mieszkanie. Sfilmowała efekt bombardowania Kijowa. Wideo przedstawia zgliszcza budynków stojących w ogniu.

Ukraińska wokalistka, Jamala, w 2016 roku zwyciężyła Konkurs Piosenki Eurowizji z poruszającym utworem 1944. Tekst nawiązywał do dramatycznych wydarzeń wysiedlenia Tatarów Krymskich z Krymu przez Józefa Stalina. Wśród uczestników barbarzyńskich zdarzeń była rodzina piosenkarki.

Dziś sama zwyciężczyni Eurowizji musi zmierzyć się z podobną tragedią. W nocy wraz z rodziną opuściła mieszkanie, szukając schronienia w czasie bombardowania przez rosyjskie wojska Kijowa.

Zwyciężczyni Eurowizji musiała uciekać z rodziną z domu

Od dnia wczorajszego Ukraina jest najeżdżana przez rosyjskie siły zbrojne. Brutalna inwazja rozpoczęła się w nocy ze środy na czwartek. Atakami dotknięte są największe miasta naszych wschodnich sąsiadów. Prezydent kraju ogłosił stan wojenny i prosił o zachowanie spokoju oraz bezpieczeństwa swoich obywateli.

Jamala przy pomocy mediów społecznościowych relacjonowała obecną sytuację w Kijowie. Piosenkarka wystosowała nagranie, w którym prosi swoich obserwatorów z całego świata o wsparcie dla swojej ojczyzny.

- Moi drodzy, zagraniczni przyjaciele. Putin i rosyjska armia rozpoczęli pełną inwazję na Ukrainę, w Charkowie, Donbasie i Kijowie. Potrzebuję waszej pomocy, waszego wsparcia. Proszę, wspomóżcie Ukrainę, jak tylko możecie. Jesteśmy pokojowymi ludźmi. Powstrzymajmy rosyjską agresję — prosiła uczestniczka Eurowizji.

Na nagraniu, wraz z dziećmi, zapewniała o pokojowych zamiarach Ukrainy. Fakt barbarzyńskiego najazdu na Ojczyznę piosenkarki wymusił na niej i członkach jej rodziny opuszczenie mieszkań w godzinach nocnych.

Jamala ukazała zmieszczenia Kijowa

Kijów, tak jak inne miasta Ukrainy, znajduje się pod ostrzałem rosyjskich sił zbrojnych. W stolicy naszych wschodnich sąsiadów prawie cały czas słychać alarm, sygnalizujący nadejście niebezpieczeństwa. Z tego względu władze Kijowa zaleciły mieszkańcom opuszczenie mieszkań i udania się do schronów.

Piosenkarka w środku nocy opuściła swój dom, by wraz z rodziną szukać ochrony przed bombardowaniem. Na Instagramie zamieściła relację z obecnej sytuacji w Kijowie. Zatrważające wideo ukazuje zgliszcza budynków mieszkalnych ogarniętych płomieniami.

Kijów
https://www.instagram.com/jamalajaaa/
Kijów
https://www.instagram.com/jamalajaaa/

Jamala zasłynęła na scenie międzynarodowej podczas zwycięstwa w Eurowizji. Piosenka ze smutnym przesłaniem wojennym dziś jest jeszcze bardziej aktualna. Wielu obywateli Ukrainy najbliższe dni spędzi w podziemnych schronach lub stacjach metra. W tych trudnych chwilach łączymy się całym sercem z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

  2. Koszmarne wieści z samego rana, nie dało się nic zrobić. Nie żyje uwielbiany aktor

  3. Niedawno uległ wypadkowi. Do sieci właśnie przedostały się niepokojące zdjęcia Jacka Kurskiego

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Eurowizja