Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > "The Voice Kids": Koszmar uczestniczki programu. Dziewczynce złamano rękę, "ludzie zaczęli mi coraz bardziej dopiekać"
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 20.03.2023 11:08

"The Voice Kids": Koszmar uczestniczki programu. Dziewczynce złamano rękę, "ludzie zaczęli mi coraz bardziej dopiekać"

Aurelia Radecka
fot. kadr "The Voice Kids" TVP

Aurelia Radecka wystąpiła w 2. edycji programu "The Voice Kids", po czterech latach postanowiła wrócić do muzycznego show. Opowiedziała w nim, jaką cenę musiała zapłacić za swój sukces, zazdrośni rówieśnicy znęcali się nad nią psychicznie i fizycznie. 

Młoda wokalistka przeszła prawdziwą traumę w szkole, jeden chłopak nawet złamał jej rękę. Dyrekcja szkoły umywała ręce i nie chciała jej pomóc. 

Aurelia Radecka po udziale "The Voice Kids" była gnębiona

Po raz pierwszy w programie pojawiła się jako 9-latka, zaprezentowała swój talent, ale również stała się rozpoznawalna. Koleżanki i koledzy z klasy nie mogli znieść jej sukcesu, przez co znęcali się nad nią psychicznie i fizycznie. Smutną historię swojego dzieciństwa opowiedziała, gdy po czterech latach ponownie pojawiła się w programie. 

Po "Voice Kids" to wszystko urosło, bo ludzie zaczęli mi coraz bardziej dopiekać. Nawet robili mi coś cieleśnie. Jeden chłopak łamał mi rękę. To nie było fajne. Stwierdziłam, że będę o tym rozmawiać, nawet piosenkę o tym napiszę. Bo to było naprawdę przykre, że coś takiego miało miejsce – wyznała nastolatka.

Kim był Łukasz Gajdzis? "Na sygnale", "Komisarz Alex", "Na Wspólnej", "Kryminalni"

Mama Aureli: "Miała złamaną rękę, ale dyrekcja szkoły się tym nie zainteresowała"

Mogłoby się wydawać, że sława wzbudza sympatię i każdy chętnie zaprzyjaźniłby się z osobą, która pojawiła się w telewizji. Nic bardziej mylnego, była uczestniczka programu muzycznego doświadczyła w wielu przykrości od swoich rówieśników przez występ w programie. Najbardziej szokujące jest to, że dyrekcja nie reagowała. 

– [Aurelia] miała złamaną rękę, ale dyrekcja szkoły się tym nie zainteresowała. Zgłosiliśmy sprawę na policję. Sprawa była bardziej skomplikowana. Chłopiec, który to zrobił, nie był pod dobrą opieką swojej rodziny, potem trafił do rodziny zastępczej, zrobił to także po to, by zwrócić na siebie uwagę – wyznała mama Aureli w rozmowie z Faktem. 

Podczas pandemii mogła odetchnąć od znęcających się nad nią rówieśników. Teraz chodzi do innej szkoły i nie mierzy się już z gnębieniem.

Aurelia Radecka w programie "The Voice Kids"

Młoda wokalistka powróciła na scenę "The Voice Kids" w 6. edycji programu. Ponownie zachwyciła jurorów i wszyscy chcieli mieć ją w swojej drużynie. W poprzedniej edycji Aurelia była w drużynie Dawida Kwiatkowskiego, który próbował ja namówić ponownie do dołączenia do jego teamu. Ostatecznie wybrała Tomsona i Barona. 

Ostatnie lata poświeciła rozwijaniu swoich umiejętności wokalnych, wydała nawet autorski utwór "Do gwiazd", który mówi o marzeniach i hejcie. Nastolatka przelała na papier to, co jej się przytrafiło. 

The Voice Kids.jpg
fot. kadr "The Voice Kids" TVP
Aurelia Radecka (2).jpg
fot. kadr "The Voice Kids" TVP

Źródła: pudelek.pl/interia.muzyka.pl