Krzysztof Ziemiec - wykształcenie
24.03.2022 09:19 Wykształcenie Krzysztofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec zdobył popularność jako prowadzący „Wiadomości” na antenie TVP1Obecnie dziennikarz prowadzi „Teleexpress” i współpracuje z RMF FMKim z wykształcenia jest jeden z ulubionych prezenterów TVP?Krzysztof Ziemiec jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy TVP. Świadczyć może o tym fakt, że dwukrotnie sięgał on po statuetkę Telekamer – w 2011 roku w kategorii „Informacje – osobowość” i w 2012 roku w kategorii „Prezenter informacji”. Przed laty otrzymał także Wiktora jako „Najpopularniejszy prezenter telewizyjny”.

TVP zwolniła kolejną osobę
24.03.2022 09:19 Kolejna osoba została zwolniona z TVP

TVP zerwała umowę z Arturem OrzechemPrezenter miał narazić stację na poważne stratyDziennikarz był związany z TVP od lat 90. ubiegłego wiekuWiadomo, kto zastąpi go w „Szansie na Sukces”Artur Orzech zakończył właśnie wieloletnią przygodę z TVP. Znany prezenter i dziennikarz muzyczny prowadził między innymi program „Szansa na Sukces”. Stacja zerwała z nim umowę w trybie natychmiastowym.

Szansa na Sukces - nowy prowadzący
24.03.2022 09:19 Nowy prowadzący "Szansy na sukces"

Władze TVP zerwały umowę z Arturem OrzechemDziennikarz od dwóch lat był gospodarzem „Szansy na Sukces”Stacja w trybie natychmiastowym znalazła za nie go zastępstwoNowym prowadzącym programu został Marek SierockiGdy władze Telewizji Polskiej podjęły decyzję o zwolnieniu dotychczasowego prowadzącego „Szansy na Sukces”, w mediach zawrzało. To kolejna decyzja TVP, która dla widzów pozostanie niezrozumiana. Artur Orzech od dwóch lat – dokładnie od marca 2019 roku – był jednym z najbardziej lubianych i cenionych prezenterów stacji.

Jacek Kurski
24.03.2022 09:19 Jacek Kurski nie będzie obecny w szpitalu podczas porodu żony

Wieść o ślubie Jacka Kurskiego z Joanną Klimek obiegła media w 2018 rokuDużym zaskoczeniem były doniesienia o ciąży żony prezesa TVPJoanna Kurska rodzi już za kilka dniNiestety z powodu przepisów sanitarnych Kurski nie może być obecny na sali porodowejZamiast tego ma wspierać małżonkę z ekranu laptopa bądź smartfonaJacek Kurski to postać w ostatnim czasie najbardziej znana z prezesowania w TVP. Prywatnie Kurski był dwukrotnie żonaty, a jego małżeństwo z Joanną Kurską wzbudziło ogromne zainteresowanie ze strony mediów. Wieść o ślubie obiegła media w 2018 roku.

Elżbieta Jaworowicz odejdzie z TVP?
24.03.2022 09:19 Elżbieta Jaworowicz odejdzie z TVP?

Elżbieta Jaworowicz od blisko 40 lat prowadzi „Sprawę dla reportera” na antenie TVP1Autorski program dziennikarki cieszy się sporą popularnościąW mediach coraz częściej spekuluje się o przejściu Jaworowicz na emeryturęWedług nieoficjalnych informacji dziennikarka nie planuje odejścia z pracyElżbieta Jaworowicz od blisko czterdziestu lat nie znika z telewizyjnej Jedynki. Pierwszy odcinek jej autorskiego programu „Sprawa dla reportera” został wyemitowany w 1983 roku. Nieprzerwanie do dziś każda odsłona formatu cieszy się imponującą liczbą zainteresowanych widzów.

"Pytanie na śniadanie" - wpadka
24.03.2022 09:19 “Pytanie na śniadanie": wpadka programu

"Pytanie na śniadanie" zaliczyło kolejną wpadkęGłówną bohaterką znowu była Izabella KrzanInternauci są oburzeniOstatnio “Pytanie na śniadanie” nie cieszy się najlepszą sławą. Wszystko zaczęło się od odejścia Marzeny Rogalskiej i od przejęcia roli współprowadzącej przez Izabellę Krzan.

Joanna Jędrzejczyk w "Dance Dance Dance"
24.03.2022 09:19 Jak Joanna Jędrzejczyk radzi sobie w "Dance Dance Dance"?

Program "Dance Dance Dance" spotyka się z negatywnymi opiniami widzówProdukcja też nie jest zadowolona z Joanny JędrzejczykWidzowie nie akceptują opinii Egurroli i Nowakowskiej Program “Dance Dance Dance” ponownie zawitał na antenę TVP2. Tym razem do składu jury dołączyli Agustin Egurrola oraz Joanna Jędrzejczyk. Jak się okazuje, w jej przypadku pojawił się problem.

TVP - nowy program taneczny
24.03.2022 09:19 TVP przejmuje show "You Can Dance"

„So You Think You Can Dance” to nowa propozycja TVP, która prawdopodobnie pojawi się w jesiennej ramówce stacjiDotychczas utalentowani tancerze prezentowali swoje umiejętności w programie „You can dance – po prostu tańcz” na antenie TVNFormat doczekał się dziewięciu edycji. W ostatniej odsłonie show występy uczestników oceniały m.in. dwie obecne gwiazdy TVP – Ida Nowakowska i Agustin EgurrolaNie tak dawno popularny choreograf dołączył do obsady programu „Dance, Dance, Dance”W TVP szykują się kolejne zmiany. Jak donoszą Wirtualne Media, jesienna ramówka stacji ma zostać wzbogacona o nowy program poświęcony poszukiwaniu uzdolnionych tancerzy. Widzowie doskonale znają ten typ formatu. Do tej pory oglądali go jednak na antenie TVN.

Tadeusz Sznuk
24.03.2022 09:19 Tadeusz Sznuk chroni prywatność, rzadko opowiada o żonie

Tadeusz Sznuk zasłynął z pracy przy realizacji teleturnieju “Jeden z dziesięciu”Choć zna go każdy fan teleturnieju, wiedza na temat prywatnego życia prezentera jest mocno ograniczonaWiadomo, że Sznuk jest zarówno mężem, ojcem, jak i dziadkiemPostać Tadeusza Sznuka doskonale zna każdy, kto choć raz skusił się na obejrzenie jednego z najpopularniejszych (i zarazem najdłużej utrzymujących się na antenie) teleturniejów. Zawodowy świat słynnego prezentera nie ogranicza się jednak do “Jednego z dziesięciu”. W latach 70 ubiegłego wieku Sznuk współprowadził również “Studio 2”, a dekadę później - Festiwal Piosenki Radzieckiej. Wydaje się, że dzięki licznym występom publicznym Tadeusza Sznuka rodacy mieli dość czasu, by poznać go lepiej od strony prywatnej - nic bardziej mylnego.

Elżbieta Jaworowicz kończy 75 lat
24.03.2022 09:19 Elżbieta Jaworowicz kończy 75 lat

Elżbieta Jaworowicz urodziła się dokładnie 75 lat temu – 31 marca 1946 rokuCharyzmatyczna i pełna pasji dziennikarka od 38 lat prowadzi „Sprawę dla reportera”Mimo ogromnych sukcesów zawodowych Jaworowicz żałuje, że nigdy nie została matką„Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało” – mówiła na łamach „Dobrego Tygodnia”Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Dziennikarka, która od blisko czterdziestu lat nie schodzi z telewizyjnej Jedynki, właśnie dziś obchodzi swoje 75 urodziny. Jak wygląda życie prywatne jednej z najpopularniejszych reporterek w Polsce?

Izabela Trojanowska
24.03.2022 09:19 Izabela Trojanowska jest smutna, święta spędzi w samotności

Izabela Trojanowska ma jedyną córkę, RoxannęW ubiegłym roku piosenkarka spędzała Święta Wielkiej Nocy samotnieWiele wskazuje na to, że historia zatoczy kołoIzabela Trojanowska podbija polską scenę muzyczną od lat 70 ubiegłego wieku. Bez jej wyjątkowego talentu nigdy nie podśpiewywalibyśmy pod nosem piosenki “Wszystko czego dziś chcę”, a postać serialowej Moniki z “Klanu” z pewnością nie byłaby już taka sama. Choć dla wielu Izabela Trojanowska to przede wszystkim piosenkarka i aktorka, prywatnie artystka spełnia się także w roli matki.

Kurski wybierał imię dla dziewczynki
24.03.2022 09:18 Jacek Kurski wyjaśnił znaczenie imion swojej córki

Jacek i Joanna Kurscy doczekali się pierwszego wspólnego dzieckaDziewczynka otrzymała imiona Anna Klara TeodoraWszystkie imiona zostały “zapożyczone” od krewnych prezesa TVPMała Anna już teraz pokazuje charakterekWybór imienia dla dziewczynki (podobnie jak dla chłopca) to niełatwa sprawa. Zadanie przeszperania sieci w poszukiwaniu najpiękniejszego, najlepiej pasującego do nienarodzonego dziecka imienia niejednego rodzica przyprawiło już o ból głowy. Podobny los spotkał niedawno Jacka i Joannę Kurskich, którzy powitali na świecie pierwsze wspólne dziecko.

Nie żyje Wiesław Wójcik
24.03.2022 09:18 Nie żyje Wiesław Wójcik. Ceniony aktor miał 75 lat

Nie żyje Wiesław WójcikPrzykre wieści przekazał regionalny oddział TVPAktor występował w licznych produkcjach pełnometrażowych i telewizyjnychNie żyje Wiesław Wójcik. Przykre doniesienia spłynęły do mediów w poniedziałek 5 kwietnia. Wieści przekazano między innymi w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP3 Kraków. To właśnie w tym mieście Wiesław Wójcik zdobywał kierunkowe wykształcenie.

TVP, decyzja
24.03.2022 09:18 TVP zmienia ramówkę. Stacja podjęła decyzję w związku ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka

TVP zmienia ramówkęTelewidzowie będą mogli obejrzeć film poświęcony zmarłemu dziś Krzysztofowi KrawczykowiZnane osobistości polskiej branży rozrywkowej żegnają legendarnego artystę w social mediachDuża zmiana w ramówce TVP. Stacja postanowiła w wyjątkowy sposób złożyć hołd zmarłemu 5 kwietnia Krzysztofowi Krawczykowi. Informacje w tej sprawie przekazał za pomocą mediów społecznościowych sam prezes TVP.

TVP - Tomasz Kammel skrytykowany
24.03.2022 09:18 Tomasz Kammel skrytykowany przez internautów. Wszystko przez słowa na koncercie TVP

W niedzielę wielkanocną TVP wyemitowała koncert Andrei BocellegoWydarzenie poprowadził Tomasz Kammel, który zwrócił się ze sceny do siedzącego na widowni małżeństwa KurskichPrezenter kolejny raz naraził się internautom. W jego social mediach wciąż pojawiają się bezlitosne komentarzeAgentka Tomasza Kammela odmawia komentarzaChoć w ostatnim czasie TVP nie cieszy się dobrą opinią, Tomasz Kammel nie rezygnuje z ciepłej posady i wciąż cieszy się wizerunkiem czołowego prezentera stacji. Jego lojalność i zaangażowanie docenia Jacek Kurski, który wciąż powierza mu nowe zadania. Kilka dni temu prezenter poprowadził koncert Andrea Bocellego.

Gwiazdor "M jak Miłość" apeluje o pomoc
24.03.2022 09:18 Stanisław Pąk walczy z nowotworem. Rodzina zbiera pieniądze na dalsze leczenie

Stanisław Pąk walczy o powrót do zdrowiaAktor usłyszał diagnozę parę lat temu, w jego ciele rozwija się rakŻona Stanisława Pąka zwróciła się z gorącym apelem do internautówStanisław Pąk to postać dobrze znana entuzjastom takich produkcji jak “M jak Miłość”, “Ranczo” czy “Plebania”. Wyróżniający się dodatkowo kierunkowym wykształceniem aktor pojawiał się epizodycznie również w projektach pełnometrażowych, w tym filmie Patryka Vegi “Pitbull. Nowe porządki” czy dramacie Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. O czym nie każdy wie, gwiazdor od lat zmaga się z nowotworem złośliwym.

Dance Dance Dance
24.03.2022 09:18 Jednej pary może zabraknąć na parkiecie "Dance Dance Dance". Powodem koronawirus

“Dance Dance Dance” wrócił na antenie po roku przerwyOd samego początku show gotuje swoim fanom wiele emocjiTeraz los jednej z tanecznych par wisi na włoskuNie jest jasne, czy zobaczymy Olgę i Pawła w najbliższym odcinku“Dance Dance Dance” podbija serca telewidzów od 2019 roku. Śledzenie tanecznych postępów uczestników programu szybko przypadło odbiorcom do gustu, czego dowodem jest trwająca obecnie emisja 3. edycji programu. Podczas gdy jedni cieszą się widokiem znanych twarzy uśmiechających się z ekranu, drudzy rozkoszują się utworami muzycznymi z ulubionych filmów. W najbliższy piątkowy wieczór fani “Dance Dance Dance” mogą być jednak niepocieszeni. Wszystko z powodu komplikacji, które utrudniają ekipie realizację show praktycznie od samego początku.

Maciej Dolega przechodzi do konkurencji
24.03.2022 09:18 Maciej Dolega przeszedł z TVN24 do TVP Info

Maciej Dolega kończy przygodę zawodową z Grupą TVNPrezenter przechodzi do konkurencyjnej stacji, gdzie wystąpi między innymi w magazynie porannymOstatni głośny transfer z TVN do Telewizji Polskiej dotyczył jednego z najpopularniejszych polskich choreografówMaciej Dolega ma szansę zostać medialnym “bohaterem” dnia dzisiejszego. Wszystko za sprawą decyzji, jaką ogłosił między innymi na łamach Twittera. Nad takim zawodowym krokiem musiał rozmyślać jednak dużo wcześniej. Prezenter kończy przygodę z Grupą TVN, by dołączyć do szeregów Telewizji Polskiej. Już niebawem Maciej Dolega będzie miał szansę sprawdzić się w roli prowadzącego odświeżonego formatu “Wstaje dzień”.

Sanatorium miłości
24.03.2022 09:18 Edward z "Sanatorium miłości" po programie poznał drugą połowę: "kocham i jestem kochany"

Niedawno dobiegła końca 3. edycja show “Sanatorium miłości”Na liście uczestników najnowszej odsłony programu nie zabrakło pana EdwardaŻycie osobiste seniora poukładało się dopiero po zakończeniu zdjęćProgram “Sanatorium miłości” powstał na fali popularności formatu “Rolnik szuka żony” z prowadzącą Martą Manowską na czele. W każdym odcinku telewidzowie zapoznawali się, zamiast z mieszkańcami polskiej wsi, z grupą 12 poszukujących miłości seniorów. W najnowszej edycji odbiorcom przedstawiono między innymi postać pana Edwarda.

TVP przejmuje hit TVN
24.03.2022 09:17 "You Can Dance" teraz w TVP. Prowadzącą może zostać Kasia Cichopek

Zaledwie dwa tygodnie temu media obiegła wiadomość o kolejnym transferze TVP. Tym razem Telewizja Polska miała przejąć uwielbiane przez widzów show „You can dance – po prostu tańcz” i od jesieni emitować je na swojej antenie. Wszystko wskazuje na to, że ówczesne doniesienia wcale nie mijały się z prawdą.

Na dobre i na złe - Sara Muldner
24.03.2022 09:17 Sara Müldner zasłynęła rolą Julki w "Na dobre i na złe". Co u niej słychać?

Sara Müldner nagle zniknęła z “Na dobre i na złe” w 2007 rokuAktorka opuściła wtedy kraj, by zdobyć wykształcenieDziś ma kłopot z wróceniem na ekran na stałePrzeszkadzają jej w tym zasady, jakimi rządzi się obecnie show-biznesSprawy nie ułatwia, mówi aktorka, jej charakterystyczny wygląd“Na dobre i na złe” gości w domach telewidzów od 1999 roku. Wygląda na to, że losy pracowników fikcyjnego szpitala w Leśnej Górze pochłonęły odbiorców na dobre, bo serial wciąż regularnie wskakuje w czas antenowy i słynie ze swej długowieczności. Od przeszło dwudziestu lat na planie “Na dobre i na złe” pojawiały się i znikały znane aktorskie twarze. Do ich grona niewątpliwie należy zaliczyć Sarę Müldner, serialową Julkę.

Jeden z dziesięciu - kulisy
24.03.2022 09:17 Uczestnik "Jeden z dziesięciu" opowiedział o kulisach teleturnieju

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” gości na antenie TVP od ponad 26 latPod koniec marca tego roku stacja wyemitowała odcinek z udziałem Michała PackiegoUczestnik opowiedział o kulisach swojej dyskusji z Tadeuszem Sznukiem„Jeden z dziesięciu” należy do grona najstarszych, a jednocześnie najpopularniejszych polskich teleturniejów. Format gości na antenie TVP od ponad 26 lat. Pierwszy odcinek został wyemitowany 3 czerwca 1994 roku.Prowadzącym „Jednego z dziesięciu” niezmiennie od blisko trzech dekad jest Tadeusz Sznuk. Prezenter wymaga od uczestników wiedzy i opanowania. To właśnie one prowadzą graczy do finału, podczas którego za każdym razem wygrywa najlepszy. Na każdym etapie programu pojawiają się jednak błędy.

Zmarła dziennikarka TVP
24.03.2022 09:17 Nie żyje Blanka Danilewicz, popularna dziennikarka TVP

Nie żyje ikoniczna dziennikarka TVPO śmierci Blanki Danilewicz powiadomił producent Waldemar BaczuńDziennikarka zasłynęła między innymi z pracy przy produkcji „Ekspresu Reporterów"Dziennikarka TVP, Blanka Danilewicz, nie żyje. Wieści spłynęły do mediów w środę 14 kwietnia. Jako pierwszy przekazał je producent filmów dokumentalnych Waldemar Baczuń, umieścił w tym celu stosowny wpis w mediach społecznościowych.

Joanna Jędrzejczyk
24.03.2022 09:17 "Dance dance dance" Jędrzejczyk skrytykowała Idę Nowakowską. Widzowie komentują

Spięcie na wizji między Joanną Jędrzejczyk i Idą NowakowskąZawodniczka zarzuci koleżance z jury niekonsekwencję w ocenianiu występówFragment kolejnego odcinka rozbudził emocje fanówJoanna Jędrzejczyk została jurorką 3. edycji roztańczonego formatu „Dance Dance Dance”. Trzeba przyznać, że z powodu mnożących się w Internecie krytycznych komentarzy zawodniczka nie miała w TVP łatwego startu. Teraz sprawa nieco przycichła, a część nieprzychylnych Joannie Jędrzejczyk telewidzów przyzwyczaiła się już do widoku zawodniczki w jurorskiej loży. Po czasie okazuje się, że to właśnie komentarze sportsmenki teraz dbają o to, by odbiorcom przed telewizorami nie zabrakło emocji.

Senatorium miłości
24.03.2022 09:17 Wiadomo, kto namówił Halinę do udziału w "Sanatorium miłości"

Bohaterka „Sanatorium miłości” wyjawiła, kto namówił ją do udziału w showHalinka nie traci nadziei na miłosny happy endNiedawno zakończyła się 3. edycja uwielbianego programuFormat „Sanatorium miłości” powstał na fali popularności show „Rolnik szuka żony” z prowadzącą Martą Manowską na czele. Na łamach „Sanatorium miłości” telewidzowie mogą zapoznać się z postaciami 12 kuracjuszy, którzy pragną dać szczęściu w miłości kolejną szansę. Zimą TVP wyemitowało kolejną, trzecią już edycję hitowej produkcji. To właśnie w niej pojawiła się Halina Jaksa.

TVP
24.03.2022 09:17 30 lat temu Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę. Dziś pisze scenariusze dla TVP

30 lat temu Yves Goulais zabił dwie osobyScenarzysta spędził za kratkami ponad 14 latDziś pracuje dla TVPYves Goulais, który współpracuje dziś z TVP, ma na swoim koncie wyrok za zabójstwo. Do czynu zabronionego popchnęła go zazdrość, jaką poczuł, dowiedziawszy się o romansie małżonki Zuzanny Leśniak z wokalistą Andrzejem Zauchą. Dziś Yves Goulais należy do ekipy jednego z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej.

Jarosław Jakimowicz skomentował odejście Artura Orzecha z TVP
24.03.2022 09:17 Jarosław Jakimowicz skomentował odejście Artura Orzecha z TVP

Artur Orzech został zwolniony z TVP Dziennikarz nie stawił się na charytatywny odcinek prowadzonej przez siebie "Szansy na sukces"Jarosław Jakimowicz skomentował zwolnienie prezenteraArtur Orzech pracował w Telewizji Polskiej przez wiele lat, jednak w marcu br. jego przygoda z państwówką zakończyła się z przysłowiowym "hukiem". Na szczęście niektórzy znajomi po fachu okazali dziennikarzowi wsparcie. Jednym z nich był Jarosław Jakimowicz.

Dorota Naruszewicz opowiedziała o czasie spędzonym poza planem
24.03.2022 09:17 Dorota Naruszewicz opowiedziała o czasie spędzonym poza planem

Dorota Naruszewicz wraca na planAktorka rozstała się ze swoim mężemMarzy głównie o tym, by jej dzieci były zdroweW ostatnich latach życie Doroty Naruszewicz toczyło się wokół rodziny i wychowywania dzieci. Po kilku latach przerwy i życiowych zawirowaniach postanowiła powrócić do pracy i opowiedziała o swoich najbliższych planach.