Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Skradła serca widzów jako "Esmeralda". Dziś ma 55 lat i opiekuje się synem z zespołem Downa
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 23.05.2024 07:09

Skradła serca widzów jako "Esmeralda". Dziś ma 55 lat i opiekuje się synem z zespołem Downa

Leticia Calderón w roli "Esmeraldy"
fot. kadry z serialu "Esmeralda"

Leticia Calderón przed laty zasłynęła tytułową rolą w bijącej rekordy popularności telenoweli “Esmeralda”. Od czasu, gdy meksykański serial święcił tryumfy w polskiej telewizji, minęło już ćwierć wieku. Sprawdźcie, co dziś słychać u głównej gwiazdy produkcji.

Początki kariery Letici Calderón

Leticia Calderón przyszła na świat 15 lipca 1968 roku w Meksyku. Kiedy zaczynała swoją przygodę z aktorstwem, nie przypuszczała, że stanie się jedną z największych gwiazd telewizyjnych w Ameryce Łacińskiej. Zagrała w wielu filmach i serialach, w tym w takich produkcjach jak: “Daniela i jej przyjaciele”, “Labirynt uczuć”, czy “Prawdziwa miłość”.

Jednak to główna rola w telenoweli "Esmeralda" przyniosła jej międzynarodową sławę. Ten liczący 137 odcinków serial cieszył się ogromną popularnością głównie w Ameryce Południowej i Środkowej, ale również w Europie Środkowej i Wschodniej - w tym w Polsce.

Dawno niewidziana Joanna Sydor wraca na salony. Przed laty partner zostawił ją dla Dominiki Ostałowskiej Joanna Opozda zaskoczyła wyznaniem 8 miesięcy po rozstaniu. "Mam nową miłość"

"Esmeralda" hitem w Polsce

W naszym kraju serial zdobył szczególną popularność, stając się hitem telewizji TVN w 1999 roku. Emitowany był od poniedziałku do piątku przed programem "Fakty". Widzowie z Polski oszaleli na jego punkcie, podobnie jak Latynosi.

Gdy "Esmeralda" leciała w telewizji, zamierał ruch na ulicach. Leticia Calderón doprowadzała widzów do histerii. Ich uwielbienie nie tylko ją zaskoczyło, ale też przytłoczyło. Na spotkaniach z aktorką dochodziło do dantejskich scen - ludzie zanosili się płaczem i mdleli - wspomina teleshow.wp.pl.

Kiedy Leticia Calderón przybyła do Polski w 1999 roku, została powitana przez wielu podekscytowanych fanów, którzy tłumnie zgromadzili się na lotnisku. Ludzie starali się być jak najbliżej aktorki, prześcigając się w wysiłkach. Wykrzykiwali jej imię, a niektórzy nawet płakali ze wzruszenia. Jedno z planowanych spotkań musiało zostać odwołane, ponieważ ochrona nie była w stanie opanować rozhisteryzowanego tłumu.

Jak dzisiaj wygląda życie prywatne aktorki? Szczegóły poniżej.

Leticia Calderón wychowuje syna z zespołem Downa

Leticia Calderón dwukrotnie wychodziła za mąż. Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu stanęła w 1997 roku. Jej małżeństwo z Marco Lopezem rozpadło się jednak już po dwóch latach. W 2003 roku gwiazda poślubiła Juana Collado, z którym doczekała się dwóch synów: Luciano i Carlo. Starszy z nich ma zespół Downa. W 2009 roku aktorka wydała nawet książkę zatytułowaną “Luciano, Un Angel En Mi Vida” (z hiszpańskiego “Luciano, Anioł w moim życiu”), w której dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dziecka z taką przypadłością. To głównie ze względu na niego na ponad osiem lat (2000-2008) zawiesiła swoją aktorską karierę.

Jej związek z drugim mężem również nie przetrwał próby czasu. Winą za rozpad małżeństwa obarczono inną znaną aktorkę, Yadhirę Carillo, z którą wdał się w romans Collado. W 2012 roku niewierny mąż Calderón i jego kochanka wzięli ślub. Dziś ponoć wszyscy żyją ze sobą w zgodzie - przede wszystkim dla dobra dzieci. Sama Leticia od czasu rozwodu oficjalnie pozostaje singielką.

Odtwórczyni roli Esmeraldy nie gra już tak wiele jak kiedyś, ale wciąż jest aktywna zawodowo. Jej filmografię na ten moment zamyka rola w meksykańskiej telenoweli pt. “El amor invencible” z 2023 roku. Na co dzień jest również bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Chętnie publikuje tam posty ze swoim synem. 

Przybyłeś na tę ziemię, aby nauczyć mnie, że naprawdę ważne jest uśmiechać się i żyć bez strachu. Chciałabym, żeby każda rodzina miała takiego syna jak Ty, dni byłyby intensywnie szczęśliwe i ten świat byłby lepszy. Kocham Cię - napisała o swoim synu na Instagramie.

 

Leticia Calderón z synem, fot. Instagram
Leticia Calderón z synami, fot. Instagram
Leticia Calderón z synem, fot. Instagram
Leticia Calderón ze starszym synem Luciano, fot. Instagram