Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Serial HBO "Czarnobyl" wkrótce pojawi się w telewizji. Podano datę emisji
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 19.03.2023 13:22

Serial HBO "Czarnobyl" wkrótce pojawi się w telewizji. Podano datę emisji

serial HBO
fot. kadr z serialu "Czarnobyl"

Popularny serial HBO już niebawem pojawi się w telewizji. Produkcja cieszy się ogromnym uznaniem, a w sieci możemy przeczytać wiele pozytywnych opinii na jego temat. Kiedy warto włączyć telewizor i który kanał wybrać?

W 1986 roku doszło do wydarzeń, które wstrząsnęły światem. W nocy z 25 na 26 kwietnia doszło do wybuchu w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Jest to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej. Na podstawie historycznych wydarzeń HBO wyprodukowało serial, który już niebawem pojawi się na antenie TVN7. 

Serial HBO pojawi się w telewizji

“Czarnobyl" to koprodukcja HBO i SKY. Na platformie streamingowej zadebiutowała już w maju 2019 roku i po dziś dzień cieszy się masą pozytywnych opinii. W serwisie Filmweb oceniono ją na imponujące 8,9/10 gwiazdek. Serial jest ponadczasowy, ponieważ oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. 

Okazuje się, że już niebawem serial pojawi się w telewizji. Zostanie wyemitowany na stacji TVN7, o czym poinformowały Wirtualne Media. Serial HBO składa się z 5 odcinków. Pierwsze dwa zaplanowano na środę, 26 kwietnia i zostaną wyemitowane kolejno o godzinie 21.00 i 22.20. Następne odcinki zobaczymy 27 kwietnia o 21.00 i 22.25 oraz w piątek, 28 kwietnia o 21.00.

Brat Wiktorii Gąsiewskiej gorzko o Adamie Zdrójkowskim. "Źle ją traktował"

Co stało się w Czarnobylu?

W nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku oczy całego świata skierowały się na Ukrainę, a konkretnie na miejscowość Czarnobyl, gdzie doszło do wybuchu w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. W efekcie doszło do rozległego pożaru, a także rozprzestrzenienia niebezpiecznych, promieniotwórczych substancji. 

W efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób. Katastrofa pochłonęła również ogromną ilość ofiar, a do konkretnej liczby trudno się doliczyć. Szacuje się, że w wyniku choroby popromiennej życie mogło stracić od 4 tysięcy do nawet 200 tysięcy osób. 

Zwiastun serialu

Serial HBO skupia się na przedstawieniu tragicznych wydarzeń z 1986 roku, a także próbie zbadania, jak mogło dojść do wybuchu. W głównych rolach zobaczymy Jareda Harrisa i Emily Watson, którzy wcielili się w role radzieckich fizyków jądrowych, natomiast Stellan Skarsgård zagrał zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR, Borysa Szczerbinę, który przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Zdjęcia do serialu nakręcono na Litwie. 

Zwiastun serialu “Czarnobyl” zobaczycie poniżej:

Źródło: Wirtualne Median

Tagi: HBO Max