Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Sebastian Fabijański zrobił to dla roli w nowym serialu. Aż trudno uwierzyć na co się zdecydował
Karolina Kurek
Karolina Kurek 11.02.2024 09:45

Sebastian Fabijański zrobił to dla roli w nowym serialu. Aż trudno uwierzyć na co się zdecydował

Sebastian Fabijański
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF

Sebastian Fabijański w ostatnim czasie zniknął z show-biznesu. Aktor w pełni skupia się na pracy. Można go oglądać w serialu stacji Polsat “Grzechy sąsiadów”. Były zawodnik Fame MMA udzielił wywiadu na temat produkcji. Co mówi o planie serialu?

Kariera Sebastiana Fabijańskiego

Sebastian Fabijański przez lata dążył do tego, aby zostać aktorem. Udało mu się ukończyć Akademię Teatralną w Warszawie. Jego debiutem była rola Piotra w serialu TVP “Tancerze”. Pojawił się także w takich produkcjach jak m.in: “Przepis na życie”, “Misja Afganistan” czy “Linia życia”.

Rozpoznawalność przyniosły mu role w filmach Patryka Vegi: “Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, “Kobiety mafii” czy też “Botoks”.

Przychylne recenzje uzyskał, występując w tytule “Kamerdyner”, gdzie wcielił się w role Mateusza Krolla. Głośny też był jego udział w produkcji Xawerego Żuławskiego “Mowa ptaków". Niedawno premierę miała produkcja z jego udziałem ”Powstaniec 1863". Popularny aktor tym razem zagrał w serialu. Co mówi na ten temat?

Fani znowu zobaczą razem Sebastiana Fabijańskiego i Maffashion? Aktor od razu skomentował sprawę Nowe zdjęcia Fabijańskiego. Aż ciężko uwierzyć, że to on! Od lat nie pokazywał się z takiej strony

Fabijański kończy z Fame MMA

Pierwszy pojedynek aktora w Fame MMA odbył się 3 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Jego przeciwnikiem był raper Wacław “Wac Toja” Osiecki. Fabijański przegrał to starcie.

Ostatnia walka, w jakiej wziął udział, wydarzyła się w grudniu poprzedniego roku. Do pojedynku stanął z Sebastianem Wardęgą. Starcie zakończyło się po 11 sekundach, gdyż aktor otrzymał niefortunny cios od przeciwnika. Nie mógł już kontynuować pojedynku.

Sebastian Fabijański wyznał, iż kończy z walkami, zamierzając skupić się w pełni na aktorstwie. 

Z powrotem do sprawności nie powinno być z tym problemów. Póki co, ta kontuzja jest uciążliwa, ale uznaję to za kwestię przejściową. Na pewno muszę bardziej dbać o zdrowie. Ciało to moje narzędzie pracy i muszę być w pełni sprawny. To koniec z freak fightami. Chcę skupić się na pracy artystycznej. Mam niedługo zacząć próby do spektaklu na podstawie tekstu Woody'ego Allena. Chcę podziałać w teatrze i tam się wyżyć. Różne szaleństwa za mną  - powiedział w rozmowie z portalem “Plotek”.

Ostatnio skupił się na roli w nowym serialu. Jak wspomina pracę na planie? Nieźle zaszalał.

Sebastian Fabijański o pracy na planie "Grzechy sąsiadów"

W ostatnim czasie na platformie streamingowej Polsat Box Go można oglądać serial “Grzechy sąsiadów”. Jedną z głównych postaci - Szczepana gra Sebastian Fabijański, a partneruje mu m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska, z którą miał okazję pracować już przy “Mowie ptaków” Żuławskiego. Fabijański udzielił wywiadu odnośnie produkcji. Na pytanie redaktorki “Świata seriali”, co jest wyjątkowego w jego bohaterze, odpowiedział:

Ja w ogóle uwielbiam bohaterów, którzy są obarczani jakimiś dylematami i mają dużo za uszami. Tacy bohaterowie dają wiele możliwości manipulacji widzem i budowania narracji na podstawie wiedzy, którą mam ja, bo znam scenariusz, ale której nie ma widz (..) Podoba mi się, że w "Grzechach sąsiadów" mogłem poszaleć i dzięki mocnym oraz emocjonalnym scenom w pełni korzystać z tego, co jako aktor i człowiek mam do dyspozycji. 

Aktor ujawnił, że specjalnie na potrzeby serialu zrobił prawo jazdy na motocykl. W produkcji jest wiele scen, gdzie jego bohater Szczepan, policjant porusza się tym pojazdem. Wyznał także, jak mu się pracowało z serialową żoną, graną przez Żmudę Trzebiatowską.

To, co finalnie widzimy na ekranie, jest efektem naszej dobrej relacji. Stworzyliśmy kolorową parę, która może elektryzować, fascynować i udowadniać, że można żyć poza schematem. - powiedział Fabijański.

Oglądacie “Grzechy sąsiadów”?

Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański i Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF
Sebastian Fabijański i Marta Żmuda Trzebiatowska, fot. KAPiF