Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Nie żyje Blanka Danilewicz, popularna dziennikarka TVP
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:17

Nie żyje Blanka Danilewicz, popularna dziennikarka TVP

Zmarła dziennikarka TVP
Świat Gwiazd
  • Nie żyje ikoniczna dziennikarka TVP

  • O śmierci Blanki Danilewicz powiadomił producent Waldemar Baczuń

  • Dziennikarka zasłynęła między innymi z pracy przy produkcji „Ekspresu Reporterów"

Dziennikarka TVP, Blanka Danilewicz, nie żyje. Wieści spłynęły do mediów w środę 14 kwietnia. Jako pierwszy przekazał je producent filmów dokumentalnych Waldemar Baczuń, umieścił w tym celu stosowny wpis w mediach społecznościowych.

Nie żyje ikona TVP. Środowisko telewizji żegna zmarłą dziennikarkę

Waldemar Baczuń powiadomił o śmierci dziennikarki TVP we 13 wtorek 2021 roku w godzinach wieczornych. Blanka Danilewicz odeszła, dożywając wieku 84 lat.

Producent przekazał, że dziennikarka zmarła w zeszłym tygodniu. Dokładna data śmierci pozostaje nieznana. W 2003 roku Blanka Danilewicz odeszła na emeryturę po wieloletniej współpracy z TVP.

- Blanka Danilewicz, nasza Szefowa w Magazynie Ekspresu Reporterów. Wtedy, w 2003 roku odchodziła na emeryturę. W zeszłym tygodniu odeszła dalej… - czytamy w social mediach.

Dopiero w rozmowie z serwisem WP Waldemar Baczuń wyjaśnił, że ikoniczna dziennikarka TVP odeszła we śnie, w swoim własnym łóżku. W piątek 9 kwietnia Blankę Danilewicz miała znaleźć jej sąsiadka. Producent dowiedział się o śmierci dziennikarki od kilku osób.

Wiadomo już, że uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na dzień 26 kwietnia na godzinę 14:00. W kolejny poniedziałek ciało Blanki Danilewicz zostanie złożone w grobie na Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej. Wieści w tej sprawie przekazywał serwis filmpolski.pl

Życie i kariera Blanki Danilewicz

Blanka Danilewicz (Blandyna Danilewicz-Lipowska) urodziła się 2 czerwca 1937 roku w Warszawie. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku uzyskała dyplom Wydziału Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Blanka Danilewicz zasłynęła między innymi dzięki współpracy z TVP. Przez lata pełniła funkcję kierownika działu reportażu TVP2. W latach 90. prowadziła słynny program „Ekspres reporterów”, obecnie znany pod nazwą „Magazyn Ekspresu Reporterów”. To właśnie ona miała zaprosić do współpracy Michała Olszańskiego. Dodatkowo słynna dziennikarka TVP odpowiada za reżyserię i scenariusz do filmów dokumentalnych „Urodzona”, „Pustostany” i „Kochany tatusiu”.

W 2020 roku dziennikarka TVP została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi. Otrzymała również nagrody za film dokumentalny „Urodzona” - wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich czy Grand Prix „Złoty Lajkonik”.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z Facebooka Waldemara Bończunia, gdzie możecie przeczytać cały wpis o dziennikarce.

Zmarła Blanka Danilewicz. Fot. Krzysztof Buchowicz

Opublikowany przez Dorotę Roman Wtorek, 13 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: WP, SuperExpress, Film Polski, Facebook, Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: TVP