Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Nie żyje Barbara Sienkiewicz. "Najstarsza matka w Polsce" osierociła dwoje małych dzieci
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 07.06.2024 14:47

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. "Najstarsza matka w Polsce" osierociła dwoje małych dzieci

Barbara Sienkiewicz nie żyje
fot. East News

Smutne wieści ze świata show-biznesu. Nie żyje aktorka Barbara Sienkiewicz. Odtwórczyni ról w popularnych serialach telewizyjnych znana była jako “najstarsza matka w Polsce”. Kto teraz zajmie się jej pociechami?

Kim była Barbara Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz przyszła na świat w 1955 roku. Występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie. Była też założycielką Teatru dla Dzieci "Gong". Rozpoznawalność przyniosły jej jednak przede wszystkim występy w popularnych produkcjach telewizyjnych. 

Aktorka miała na swoim koncie role w takich uwielbianych przez telewidzów serialach jak “Na dobre i na złe”, “Przyjaciółki”, “Na Wspólnej”, “Ranczo”, “Plebania”, czy “M jak miłość”. Sienkiewicz wielokrotnie grały także różne epizody w kultowej polskiej telenoweli “Klan”.

Serce pęka po tym, co ksiądz i syn powiedzieli na pogrzebie Rewińskiego. Żałobnicy nie powstrzymali łez Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji

Barbara Sienkiewicz nie żyje

7 czerwca media obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz. Aktorka zmarła w wieku 69 lat. Jak donosi “Super Express”, tego samego dnia nad ranem pod jej blokiem pojawiły się dwie karetki. Na miejscu zjawiła się też policja. Lekarz stwierdził zgon. 

Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejsc ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała w rozmowie z “Super Expressem” oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, podkomisarz Ewa Kołdys. 

O szczegółach tragicznego zdarzenia opowiedziała sąsiadka aktorki.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści - powiedziała kobieta w rozmowie z tabloidem.

Barbara Sienkiewicz osierociła dwoje małych dzieci.

Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach - dodała sąsiadka aktorki.

Barbara Sienkiewicz była "najstarszą matką w Polsce"

W ostatnich latach o Barbarze Sienkiewicz było głośno w mediach przede wszystkim za sprawą jej późnego macierzyństwa. Przypomnijmy, że aktorka dziewięć lat temu powitała na świecie bliźniaki. Była już wówczas sześćdziesięciolatką, co wywoływało skrajnie opinie opinii publicznej.

Dzieci Barbary Sienkiewicz, Ania i Piotruś, niedawno przystąpiły do pierwszej komunii świętej. O ich ojcu nie wiadomo praktycznie nic.

To jest moja tajemnica i moja decyzja - ucięła temat Sienkiewicz w programie “Wieczorny Express”.

Dodała także:

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty – dodała.

Sieroty po aktorce znalazły się pod opiekę służb. Dziewięcioletnie pociechy Sienkiewicz trafiły do placówki interwencyjno wychowawczej.

Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
EN_01182999_0010.jpg
Barbara Sienkiewicz, fot. East News