Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > Kim jest mąż Mariolki ze "Świata według Kiepskich"? Mularczyk czekała na randkę, a on o niej zapomniał... Historia daleka od romantyzmu
Karolina Kurek
Karolina Kurek 05.04.2024 22:04

Kim jest mąż Mariolki ze "Świata według Kiepskich"? Mularczyk czekała na randkę, a on o niej zapomniał... Historia daleka od romantyzmu

Barbara Mularczyk z mężem
Barbara Mularczyk z mężem, fot. KAPiF, AKPA

Mariolka ze “Świata według Kiepskich”, czyli Barbara Mularczyk wyznała, jak wyglądała historia miłości jej i męża. Trudno mówić o romantycznych okolicznościach. Szczegóły. 

"Świat według Kiepskich" - ulubiony serial Polaków

"Świat według Kiepskich" przez lata był jednym z najpopularniejszych produkcji w telewizji. Pierwszy odcinek zadebiutował na ekranach odbiorników w 1999 roku. Serial był jednym z najdłużej emitowanych w Polsce, gdyż trwał nieprzerwanie, aż do 2022 roku. 

Fabuła dotyczyła losów rodziny Kiepskich, codziennych perypetii zarówno ich, jak i sąsiadów i przyjaciół. Główne role grali Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka, jako Ferdek i Halina Kiepscy. Małżeństwo miało dwoje dorosłych dzieci, Waldemara, w którego wcielał się Bartosz Żukowski oraz Mariolę, graną przez Barbarę Mularczyk. 

Kolejna gwiazda "Świata według Kiepskich" nie żyje. Krzysztof Kamiński miał 72 lata Oni mieli zagrać Ferdka w "Świecie według Kiepskich". "Każdy odmawiał". W końcu rolę przyjął Andrzej Grabowski

Kariera Barbary Mularczyk

Barbara Mularczyk ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu - filię uczelni w Krakowie. Rozpoznawalność zyskała, dzięki roli Marioli Kiepskiej, córki Ferdynanda i Haliny Kiepskich w serialu “Świat według Kiepskich”, nadawanym w latach 1999-2022. Aktorce ciężko było pogodzić się z zakończeniem produkcji. 

Miałam nadzieję, że to jedynie plotka. Gdy okazało się, że to prawda, byłam zaskoczona. Nie spodziewałam się tego. I muszę przyznać, że łezka mi się w oku zakręciła. Spędziłam na planie tego serialu 23 lata. Początkowo myślałam, że to będzie jedynie krótka przygoda. Nie spodziewałam się, że rola Mariolki tak bardzo wpłynie na moje życie - opowiadała w rozmowie z portalem “Plejada”. 

Barbara Mularczyk wyznała, jak wyglądały początki jej związku z mężem

Aktorka opowiedziała o początkach znajomości ze swoim mężem, Rafałem Potockim, który nie jest związany z aktorstwem ani show-biznesem. Okazuje się, że wiele lat temu artystka postanowiła szukać szczęścia poprzez aplikację randkową. Barbara Mularczyk założyła konto, ale tylko trzech panów sprostało jej ówczesnym wymaganiom. Z jednym załapała bardzo dobry kontakt, jednak przepadł on, gdy zdecydowała się usunąć konto. 

Pisało do mnie sporo facetów i gdy tłumaczyłam im, że nie są w moim typie, obrażali się i zaczynali mnie wyzywać. Postanowiłam więc odpuścić - zdradziła. 

Potockiego poznała poprzez wspólną znajomą, która przedstawiła jej go w barze. Okazało się, że to on był mężczyzną, z którym dobrze jej się rozmawiało w aplikacji. Początki tej znajomości na żywo nie wydawały się jednak obiecujące:

Pogadaliśmy trochę i poprosił mnie o numer telefonu. Nigdy wcześniej nikomu go nie dawałam, ale pomyślałam, że mogę mu zaufać. Raz, że był znajomym mojej koleżanki. Dwa, że już z nim kiedyś sporo pisałam. Zapisał sobie mój numer, wyszedł z knajpy i się nie odezwał. Byłam rozczarowana.

Po kilku latach spotkali się ponownie na imprezie andrzejkowej. Rafał poprosił wtedy Barbarę do tańca, jednak ona nie kryła urazy.

Znowu zapytał o mój numer, ale powiedziałam mu, że ostatnio mu podałam i nie zadzwonił, więc teraz niech sam go sobie szuka. I, oczywiście, znalazł. Ktoś z moich znajomych mu podałam- mówiła. 

Aktorka mimo to, wiedziała, że do siebie pasują, a los im sprzyja. Ślub wzięli we wrześniu 2011 roku. Rok później powitali na świecie córkę, Aleksandrę. W 2016 roku Barbara Mularczyk urodziła chłopca, Jana. Dziś aktorka i Rafał Potocki tworzą szczęśliwe małżeństwo. 

Co myślicie o tej historii?

Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. AKPA
Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. AKPA
Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. AKPA
Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. AKPA
Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. KAPiF
Barbara Mularczyk i Rafał Potocki, fot. KAPiF
Barbara Mularczyk, fot. KAPiF
Barbara Mularczyk, fot. KAPiF