Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Jubileusz Golców w cieniu rodzinnego dramatu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.05.2024 07:07

Jubileusz Golców w cieniu rodzinnego dramatu

Golec uOrkiestra, Polsat Hit Festiwal
Fot. AKPA

Bracia Golec świętowali w Sopocie 25-lecie istnienia zespołu Golec uOrkiestra. Na Polsat Hit Festiwal miała być z nimi ich mama, jednak zamiast tego widzowie zobaczyli jedynie wideo z archiwalnymi kadrami kobiety. Padły smutne słowa o chorobie.
 

Bracia Golec na Polsat Hit Festiwal 2024

Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Jubileuszowy koncert braci mogliśmy usłyszeć na scenie Opery Leśnej w Sopocie. Polsat Hit Festiwal zorganizował niezwykłe wydarzenie muzyczne, o tytule “Crazy is my life. Złote 25 lat Golec uOrkiestra”, nawiązującym oczywiście do słów jednego z najważniejszych przebojów grupy.

Na sopockiej scenie usłyszeliśmy nie tylko ich największe przeboje, jak “Ściernisko”, “Słodycze”, “Pędzą koniec” czy “Kto się ceni”, ale też zobaczyliśmy zaproszone na jubileusz inne gwiazdy. Wraz z bliźniakami z Milówki wystąpili Kuba Badach, Magda Bereda, Enej, Gromee, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski czy Kayah. Nie brakowało wielkich wzruszeń, jednak emocje sięgnęły zenitu, kiedy pojawił się temat mamy dwójki artystów. Szczegóły poniżej.

Sopot Festiwal 2024. Wielka wpadka już na starcie. Golcowie weszli na scenę, a publika zamarła Gwiazdy tłumnie gromadzą się na Polsat Hit Festiwal: Doda, Roxie Węgiel, Sykut-Jeżyna, Kayah i wielu innych [ZDJĘCIA]

Bracia Golec świętują jubileusz w Sopocie

Zespół Golec uOrkiestra zaczął dzisiejszy, jubileuszowy koncert w Sopocie od mocnego uderzenia. Wyraziste, energetyczne wykonanie hitu “Ściernisko” szybko rozruszało publiczność. Szybko jednak beztroska radość ustąpiła miejscu dużo smutniejszym emocjom.

Po zaśpiewaniu otwierającego przeboju braci, głos zabrał Łukasz Golec. Artysta zaznaczył, że nie byłoby ich dziś na tej scenie, nie zrobiliby tak widowiskowej kariery, gdyby nie ogromne wsparcie ich ukochanej mamy Ireny. Okazuje się, że pani Irena miała pojawić się z synami w Sopocie. Niestety Łukasz i Paweł mogli tylko zadedykować jej koncert, bo kobietę zmogła choroba. Szczegóły poniżej.

Golec uOrkiestra w Sopocie. Co bracia ujawnili na temat ich mamy?

Pani Irena, mama Łukasza i Pawła, niedawno świętowała 85 urodziny. Bracia opublikowali wtedy w sieci przepiękne zdjęcie rodzicielki, które znajdziecie poniżej. Tymczasem pierwszego dnia festiwalu w Sopocie widzowie mogli zobaczyć ją archiwalnych zdjęciach i usłyszeć jej głos. Pokazano bowiem specjalny film, ukazujący kadry z Milówki, w którym przemawia mama bliźniaków, opowiadając o ich dzieciństwie i początkach. W tle wybrzmiewał wtedy utwór “Dzieje się”.

Oczywiście nasza mama miała być dzisiaj z nami, ale choroba pokrzyżowała jej plany. Kochana mamo, wracaj szybko do zdrowia! Dzisiejszy koncert dedykujemy właśnie naszej kochanej Mamie Irenie – zapewniali ze sceny Łukasz i Paweł.

Warto dodać, że nie był to jedyny sentymentalny moment podczas jubileuszu zespołu. Bliźniacy oddali także hołd swoim żonom. W utworze “Tylko ty”, wykonanym wspólnie z Gromee, mogliśmy zobaczyć na telebimach archiwalne kadry ze ślubów braci. Nagrania i zdjęcia poniżej.

Golec uOrkiestra, Polsat Hit Festiwal, fragment z mamą, co ogłosili
Golec uOrkiestra, Polsat Hit Festiwal, fot. AKPA