Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > 20 lat temu zagrał Jezusa w "Pasji". Tak wygląda dzisiaj. Ma 55 lat i urodę, która ścina z nóg
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 29.03.2024 08:12

20 lat temu zagrał Jezusa w "Pasji". Tak wygląda dzisiaj. Ma 55 lat i urodę, która ścina z nóg

James Caviezel w filmie Pasja
James Caviezel w filmie Pasja

Kto zagrał Jezusa Chrystusa w filmie “Pasja”? Sprawdzamy, jak obecnie wygląda i co robi James Caviezel. Ile ma lat? W czym zagrał po głośnej produkcji?

Film "Pasja": kontrowersje, zyski

Jeszcze na długo przed premierą “Pasja” budziła ogromne emocje. Widzowie z niecierpliwością wyczekiwali na kolejny film Mela Gibsona, zwłaszcza, że jego poprzedni obraz “Braveheart - Waleczne serce” zdobył pięć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu 1995 roku.

Oczekiwania były wysokie, a jak się wkrótce miało okazać, kontrowersje jeszcze większe. Wszystko za sprawą znacznie brutalniejszego niż prezentowane dotychczas w kinie ukazania kaźni Jezusa Chrystusa. W niektórych środowiskach pojawiły się też głosy, że film ma charakter jawnie antysemicki.

Nie zmniejszyło to sukcesu “Pasji”, która zarobiła na świecie ponad 612 milionów dolarów. Obraz potwierdził też, że “Braveheart” nie był przypadkiem, a Mel Gibson ma wybitny talent do tworzenia poruszających widowisk o dużej skali.

Krytycy zapowiadali również, że dzięki roli Jezusa wcielający się weń James Caviezel może liczyć na nagłe przyspieszenie rozwoju swojej kariery. Jak się wkrótce miało jednak okazać, stało się zupełnie odwrotnie.

Niektóre stacje telewizyjne emitują „Pasję” w okresie Wielkiego Tygodnia lub w samą Wielkanoc. W tym roku film będzie można obejrzeć w Wielką Sobotę 30 marca o 21:25 na Polsat Rodzina. Popularne serwisy, takie jak TVP VOD, Player, Cineman czy Amazon Prime Video, umożliwiają dostęp do tego arcydzieła filmowego we własnym domu.

Śmiertelnie chora księżna z Norwegii reaguje na oświadczenie Kate. W jej wykonaniu to nabiera szczególnego znaczenia Znana piosenkarka zginęła w tragicznym wypadku. Miała zaledwie 21 lat

Kto zagrał Jezusa w filmie "Pasja"?

Przed “Pasją” znany m.in. z “Cienkiej czerwonej linii” James Caviezel liczył, że po premierze nowego filmu Gibsona, Hollywood da się pokroić, by zaangażować go do kolejnych produkcji. Niestety, od czasu udziału w obrazie o Jezusie, nie otrzymał już żadnej choć w połowie tak interesującej propozycji.

Aktor wystąpił m.in w “Deja Vu”, “Planie ucieczki”, czy “Niewiernym”. Próbował też swoich sił w kolejnym widowisku biblijnym “Paweł, apostoł Chrystusa”, gdzie wcielił się w postać Łukasza Ewangelisty. Film spotkał się jednak z dość niskimi notami krytyków.

W międzyczasie James Caviezel poświęcał się życiu rodzinnemu. W 1996 r. ożenił się z nauczycielką angielskiego Kerri Browitt. Para adoptowała troje dzieci, zmagających się z poważnymi chorobami - u dwóch zdiagnozowano guza mózgu, u trzeciego zaś mięsaka.

Gwiazdor wyznał w jednym z wywiadów, że choć miał świadomość, że nie mają one dużych szans na przeżycie, chciał wykorzystać swoje wpływy, by mogły jak najdłużej cieszyć się światem.

Pasja
James Caviezel w filmie “Pasja”

James Caviezel obecnie. Jak wygląda, ile ma lat i co robi?

James Caviezel jest zadeklarowanym katolikiem, wielokrotnie podkreślającym znaczenie wiary w swoim życiu. Aktor nie waha się również głośno mówić o swoim światopoglądzie, dotyczącym m.in. aborcji, której jest przeciwny.

Niemałe kontrowersje budziło poparcie gwiazdora dla Donalda Trumpa, którego na antenie Fox News nazwał nieco żartobliwie “nowym Mojżeszem”. Zaznaczył też, że sam wciąż “jest Jezusem”.

Dziś James Caviezel  55 lat i zdaje się wyglądać jeszcze lepiej niż przed laty. Siwizna zdaje się dodawać mu tylko uroku, a gwiazdor wciąż ma w sobie urok z początków swojej kariery w kinie.

James Caviezel
James Caviezel, fot. instagram.com/therealjimcaviezel
James Caviezel
James Caviezel, fot. instagram.com/therealjimcaviezel
James Caviezel
James Caviezel, fot. instagram.com/therealjimcaviezel
James Caviezel
James Caviezel, fot. instagram.com/therealjimcaviezel