Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Rozrywka > Zwycięzca Eurowizji spotkał Dodę na czerwonym dywanie. Oto co o niej powiedział. Uważa, że to komplement
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 27.10.2023 22:33

Zwycięzca Eurowizji spotkał Dodę na czerwonym dywanie. Oto co o niej powiedział. Uważa, że to komplement

Dima Bilan o Dodzie
Doda, fot. KAPIF

Doda wie, jak zwrócić na siebie uwagę zagranicznych gwiazd. Ostatnio przypomniała, co na jej temat na MTV EMA mówił zwycięzca Eurowizji. 

Gala MTV EMA 2023 odwołana

Impreza MTV EMA w tym roku została odwołana ze względu na zamieszki w Paryżu i wojnę palestyńsko-izraelską. Organizatorzy zdecydowali, że konkurs się nie odbędzie w takiej formie, do jakiej nas przyzwyczaili. Co to znaczy? Nie będzie długiego, czerwonego dywanu i ciągnącej się niemal bez końca ścianki, na której mogły zapozować największe gwiazdy.

Tym razem nagrody zostaną wręczone zdalnie, a ceremonia będzie miała charakter symboliczny. Widzowie jedynie poznają zwycięzców, których wybrali internauci z całego świata. 

Tradycyjnie nie zabrakło kategorii “Best Polish Act”, co oznacza, że jedna ze statuetek trafi w ręce polskiego artysty. Szanse na nią mają: Sanah, Doda, Nosowska, Vito Bambino i Mrozu.

Przekazaliśmy Dodzie prezent od fana. Jej reakcja, gdy go zobaczyła? "Ja matce to dam" Doda pierwszy raz o nienarodzonym dziecku. Słowa mocne jak uderzenie pioruna

Ile razy Doda wygrała MTV EMA?

Doda od chwili, w której rozpoczęto przyjmowanie głosów, agituje do głosowania na siebie. Regularnie zachęca fanów, by klikali w podany przez nią link i co kilkadziesiąt sekund zasilali jej konto kolejnymi punktami. Patrząc na zaangażowanie jej fan klubu, to ona najparwdopodobniej zgarnie statuetkę.

Dla Dody nie byłaby to pierwsza nagroda MTV EMA. W przeszłości wygrywała dwukrotnie. Najpierw w 2007 roku, a później w 2009. W obu przypadkach ceremonia odbywała się w Niemczech.

W 2007 roku w Monachium nagrodę Dodzie wręczyła Kasia Sowińska. Obie w trakcie krótkiego wystąpienia miały chrapkę na Snoop Dogga.

Zwycięzca Eurowizji o Dodzie

Dwa lata później, w Berlinie, zmieniono regulamin konkursu. Lokalni zwycięzcy walczyli o nagrodę dla “Najlepszego Artysty w Europie”. Doda zajęła 2. miejsce. Więcej głosów otrzymał tylko kandydat z Turcji – zespół MaNga. 

Doda na Instagramie wróciła wspomnieniami do tamtego czasu. Udostępniła na Instastory archiwalny materiał “Dzień Dobry TVN”, w którym ówczesna reporterka stacji (obecnie PR Teatru Żydowskiego w Warszawie), Ewa Wojciechowska, relacjonowała to, co się dzieje na czerwonym dywanie. Miała okazję porozmawiać m.in. ze zwycięzcą Eurowizji 2008, czyli Dimą Bilanem.

Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN

Reprezentant Rosji, który wówczas zajął 3. miejsce na MTV EMA (zaraz za Dodą), tak skomentował naszą gwiazdę:

Ona dziwnie wygląda, ale dziwny wygląd to komplement w tych czasach – powiedział.

Doda na MTV EMA

W 2009 roku Doda na czerwony dywan weszła schowana w strój “seksbomby”, czyli miała na sobie atrapę… bomby. Zrzuciła go z siebie, czym skupiła na sobie uwagę dziennikarzy i fotoreporterów. Po latach wyznała, że ochrona nie chciała jej wpuścić w takiej kreacji na wydarzenie, ale ostatecznie udało się ją przekonać.

Od lat nie ma już walki o tytuł “Najlepszego Artysty Europy”. Ciekawe, co tym razem przygotowałaby Doda, gdyby a) wygrała lokalny etap, b) zakwalifikowała się do ogólnoświatowego, c) gala się odbyła…

Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda na MTV EMA 2009, fot. Instagram/TVN
Doda (85).jpg
Doda, fot. KAPIF
Tagi: Doda Eurowizja