Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Filmy i seriale > "Barwy szczęścia". Rafał Szałajko został ojcem po raz 6. Znamy płeć i imię dziecka
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.04.2023 11:17

"Barwy szczęścia". Rafał Szałajko został ojcem po raz 6. Znamy płeć i imię dziecka

Rafał Szałajko / Barwy szczęścia
Fot. KAPiF

Rafał Szałajko, gwiazdor seriali „Barwy Szczęścia”, „Leśniczówka” i „Pierwsza miłość”, ma pokaźną gromadkę dzieci. Właśnie powitał na świecie szóstą pociechę i od razu podzielił się jej zdjęciem na Instagramie. Jeszcze niedawno jego rodzina musiała stawić czoło poważnej chorobie syna.

Do tej pory aktor oraz jego żona, dziennikarka Katarzyna Niedźwiedź-Szałajko, doczekali się czwórki synów i córki: 14-letniego Józefa, 10-letniego Emila, 8-letnich bliźniaków Tytusa i Wilhelma oraz trzyletniej Jagny. Teraz urodziła się kolejna dziewczynka.

Rafał Szałajko z „Barw szczęscia” został ojcem po raz szósty

Szałajko ma imponujący dorobek artystyczny. Współpracował z teatrami we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Widzowie znają go jako ojca Lilki z „Przyjaciółek”, Leona z „Barw Szczęścia”, Huberta z „Pierwszej miłości” i Wiesława Kurka z „Leśniczówki”. Od dawna realizuje się też jako szczęśliwy mąż i ojciec.

W 2018 roku w wywiadzie dla portalu Aleteia wyznał: „Do 30. myślałem, że nie będę miał rodziny. Życie potoczyło się inaczej, ponieważ spotkałem Kasię, moją obecną żonę”. W rozmowie opowiadał, że w ich domu nie ma sztywnego podziału obowiązków. 

„U nas nie ma podziału ról na męskie i kobiece, każdy robi to, co jest akurat potrzebne. […] Mężczyzna po prostu nie może nie uczestniczyć w życiu domowym, gdy ma czworo dzieci” dodawał w tym samym roku w „Gościu niedzielnym”.

Afery z Kaczorowską ciąg dalszy. Edyta Herbuś zabrała głos: "Współczuję obsesji"

Rafał Szałajko walczył o życie synów

Aktor dwukrotnie zmierzył się z chorobą swoich dzieci. W „Gościu niedzielnym” opowiedział, że długo starali się o Emila. „Gdy w końcu Kasia zaszła w ciążę, okazało się, że mały jest chory. W ciąży drżeliśmy o jego życie, potem walczyliśmy o jego zdrowie. Musieliśmy przetrwać miesiąc szpitalnego, trudnego leczenia”. Na szczęście chłopiec wyzdrowiał całkiem po dwóch latach.

Kolejny cios przyszedł, kiedy zachorował Wilhelm. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór w zaawansowanym stadium. „Choroba przyszła jak złodziej, porankiem, w poniedziałek. I zawalił nam się cały świat. […] Przyszedł czas próby i autentycznej walki o życie” mówił Szałajko o tym okresie.

W wywiadach aktor przyznał, że chłopiec spędził w szpitalu ponad 300 dni. Leczenie przyniosło całkowitą remisję. Obecnie zmaga się jednak z brakiem odporności. Po wszystkim ojciec pojechał z nim na wyprawę do Jerozolimy. „Doświadczenie choroby zabrało mu trochę beztroskę. Jest wesołym, uśmiechniętym dzieckiem, ale z taką nutką melancholii” wyjaśniał Rafał w „Aletei”. 

Rafał Szałajko ma drugą córkę

Po trudach i troskach, jakie przysporzyła rodzinie choroba syna, przyszedł czas ulgi i radości. Rafał oraz jego żona przywitali na świecie drugą córeczkę. Aktor pokazał zdjęcie malutkiej dziewczynki na Instagramie i opatrzył je wzruszającym podpisem.

Mam zaszczyt być ojcem dla tej kruszyny. Druga córka i 6. nasze dziecko, Aniela Maria Szałajko. Ale nic, nic by nie było, nic istotnego nie wydarzyłoby się w moim życiu, gdyby nie Kasia, moja cudowna, odważna, silna i piękna żona – czytamy pod zdjęciem.

Zobacz zdjęcia:

Barwy szczęścia / Rafał Szałajko
Druga córka Rafała, fot. instagram.com/rafal_szalajko
Rafał Szałajko / Barwy szczęścia
Rafał Szałajko, fot. KAPiF
Rafał Szałajko / Barwy szczęścia
Rafał Szałajko z żoną, fot. instagram.com/rafal_szalajko
Rafał Szałajko / Barwy szczęścia
Rafał Szałajko, fot. KAPiF

Źródło: Gość Niedzielny, Aleteia