Telewizja.Swiatgwiazd.pl > Informacje > Mata w TVN o diagnozie od psychiatry: „Dużo rzeczy zaczęło mieć sens”. Zaczepił przy okazji Sanah
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 25.02.2024 21:38

Mata w TVN o diagnozie od psychiatry: „Dużo rzeczy zaczęło mieć sens”. Zaczepił przy okazji Sanah

Mata autyzm Autentyczni Sanah
Mata

Mata był gościem w programie TVN “Autentyczni”. Opowiedział tam o wizycie u psychiatry i diagnozie, która go zaskoczyła. Przy okazji zaczepił Sanah.

Kim jest Mata?

Mata, a w zasadzie Michał Matczak, to 23-letni raper, który zyskał ogólnopolską rozpoznawalność dzięki wykreowanym przezeń hitom takim jak “Patointeligencja”, czy “Patoreakcja”. Piosenkarz jest synem znanego prawnika Marcina Matczaka.

Utwory te, będące swoistym komentarzem przedstawiciela młodego pokolenia do sytuacji polityczno-społecznej, szybko podbiły serca nastolatków w całym kraju. Dziś wokalista jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce.

Raper nieczęsto udziela wywiadów i stara się nie poruszać publicznie tematów dotyczących spraw prywatnych, tym razem postanowił się jednak otworzyć. W najnowszej rozmowie w programie TVN “Autentyczni” nie zabrakło wyjątkowo ważnego wątku osobistego.

Sanah musi to zobaczyć! Nagranie z domu dziecka i łamiąca serce prośba małej Gabrysi Sanah poinformowała o adopcji. To, że zaskoczyła fanów, to mało powiedziane

Autentyczni: Mata o diagnozie psychiatry

Mata jest w spektrum autyzmu. W “Autentycznych” opowiedział swoją historię. Zaczął wspominać wizytę u psychiatry. Chciał sprawdzić czy ma ADHD. Usłyszał coś zupełnie innego:

Od wielu lat ludzie mi mówili właśnie takie rzeczy, że jestem autystyczny czy akustyczny — były takie komentarze. Pewnego dnia postanowiłem to sprawdzić i poszedłem właśnie na taką diagnozę — chciałem sprawdzić, czy mam ADHD. Dowiedziałem się, że psychiatra nie jest mi w stanie stwierdzić ADHD, bo paliłem marihuanę w tamtym czasie. Żeby to prawidłowo sprawdzić, trzeba by było przestać całkowicie, bo objawy odstawienia marihuany są podobne do ADHD. Ale za to powiedział mi ten pan, że jest mi w stanie z miejsca coś innego stwierdzić i powiedział, że jestem w spektrum autyzmu, co było dla mnie — nie powiedziałbym zaskakujące — ale pozytywne, bo dużo rzeczy zaczęło mieć sens.

Czy Mata zmaga się z nadwrażliwościami sensorycznymi?

Mocnych raczej nie mam. Nie lubię bardzo ciszy — takiej całkowitej. Może to jest jakaś niedowrażliwość – przyznał.

Zwrócił się przy okazji do młodszej wersji siebie:

Powiedziałbym sobie: zdiagnozuj się na spektrum wcześniej, to będziesz wcześniej wiedział, że to jest okej być takim, jakim jesteś i nie będziesz mieć takich stresujących sytuacji, że nie wiesz, dlaczego się czujesz tak, a nie inaczej.

Autentyczni: Mata o Sanah

Mata nie przepada za wywiadami. Dla TVN-u i “Autentycznych” zrobił wyjątek. W trakcie przywołanej rozmowy zwrócił się do Sanah. Wpadł na oryginalny pomysł. Raper uważa, że powinni razem nagrać płytę z kolędami:

O! Fajne pytanie! Akurat wczoraj wymyśliłem, że chcę to zrobić. Wracałem samolotem z Barcelony i nagle mnie naszła taka myśl, że co by było, gdybym zrobił płytę z kolędami z Sanah. Przecież to by był jakiś hit! Sanah, jeśli to oglądasz, zróbmy płytę z kolędami! Może jeszcze w tym roku! Uważam, że to byłby bestseller.

Co ciekawe Mata ma w planach projekt z Marylą Rodowicz:

Z Marylą Rodowicz są inne plany. Rozmawialiśmy ostatnio, jest też pewien pomysł. Może coś się wydarzy, może nawet na tej płycie pojawi - kto wie!

Co o tym sądzicie? I najważniejsze – co na to Sanah?

Mata w programie Autentyczni TVN
Mata w programie Autentyczni TVN
Mata w programie Autentyczni TVN
Mata w programie Autentyczni TVN
Mata, fot. AKPA
Mata, fot. AKPA
Tagi: TVN